کوه قاف: کلنگ طلایی روسها به تالایی ساگار رسید

تصویر از آرشیو سال ۲۰۱۳
کلنگ طلایی روسیه

تیم Dmitry Golovchenko, Dmitry Grigoriev و Sergey Nilov موفق شد برای صعود مسیری نو بر روی قله تالایی ساگار 6904 متر در هندوستان کلنگ طلایی روسیه را ازآن خود نماید.
در مراسمی که روز 6 دسامبر در مسکو زیر نظر فدراسیون کوهنوردی روسیه برگزار گردید این سه برای صعود مسیر جدید “جشن باشکوه” بادرجه سختی ED2, M7 WI5 5c A3, 1400m در رخ شمالی تالایی ساگار که اواخر سپتامبر صورت گرفت موفق به دریافت کلنگ طلایی روسیه شدند. 
تمامی برنامه به سبک سبکبار و بدون کمک چادر ارتفاع (پورتلج) انجام شد. فعالیت تیم در 9 سپتامبر آغاز و روز 16 سپتامبر به صعود قله انجامید. در نهایت روز 19 سپتامبر تیم به کمپ اصلی بازگشت. 

برای مطالعه گزارش صعود رجوع کنید به:
http://www.alpinist.com/doc/web16f/newswire-thalay-sagar-moveable-feast

مسیر روسها بر روی تالایی ساگار

پی نوشت
کلنگ طلایی روسیه الگو برداری از مراسم کلنگ طلایی کشور فرانسه می باشد. بااین تفاوت که برخلاف توجه مراسم کلنگ طلایی فرانسه به سبک صعودهای سبکبار، در مراسم کلنگ طلایی روسیه رویکرد به نتیجه برنامه باهر سبک و روشی است!
به طور مثال در سال ۲۰۰۷ روسها با صعود به رخ غربی کی۲ موفق به گشایش یکی از وهم انگیزترین مسیرهای ۸۰۰۰ متری با سبک محاصره ای شدند. اما این صعود حتا به مراسم کلنگ طلایی فرانسه نیز راه نیافت و صعودی نظیر چومولاری که توسط مارکو پریزل و بوریس لورنسیک انجام شده بود برنده کلانگ طلایی این سال شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

مطالب محبوب
پاکوب در شبکه های اجتماعی
اینستاگرام پاکوب تلگرام پاکوب فیس بوک پاکوب
نوشته های تازه