یک اخر هفته ی شلوغ برای نجاتگران پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند

باز هم آخر هفته  و  باز هم حادثه!! این هفته نیز همانند هفته های گذشته حوادث کوهنوردی متعددی در ارتفاعات شمال تهران به وقوع پیوست. ضمن تقدیر از تلاش های امدادگران پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند و سایر امدادگران به بررسی تعدادی از این حوادث می پردازیم:

حادثه اول-  مورخ ۱۳۹۵/۳/۱۳ ساعت ۱۲:۰۰ – منطقه پد داوودی – مورد فوت به علت سقوط

پیرو اطلاع رسانی پليس کوهستان دربند به پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند در ساعت ۱۲:۰۰ مبنی بر رويت شدن جنازه يک فرد در دره کناري پد داوودي پس از هماهنگي هاي لازم و دريافت موقعيت دقيق فرد یک تیم ۳ نفره در ساعت ۱۳:۳۰ همراه با عوامل پليس کوهستان از پایگاه دربند اعزام شد. درساعت ۲:۳۰ به محل مورد نظر رسیده و پس از طي مراحل قضائی جنازه آماده انتقال شد . متأسفانه به دليل سختي و خطرناکي موقعيت جنازه ، پس از زدن سه مرحله کارگاه ، جنازه به مسير اصلي کوهنوردي انتقال يافت .

در ساعت ۱۷:۴۵ جسد تحويل عوامل پليس کوهستان مستقر در دربند شد .

نجاتگران حاضر در عملیات:

محمد رضا جعفري ،محمدرضا نصیری،آرين شکوري راد، حامد انهاری،محسن صانعی،حیدر خانلو.

حادثه دوم- مورخ ۱۳۹۵/۳/۱۳ ساعت ۱۶:۰۰- منطقه منبع آب ، مورد فوت

پیرو اطلاع رسانی پليس کوهستان دربند به عوامل پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند حاضر در عمليات منطقه پد داوودي  در ساعت ۱۶:۰۰ مبنی بر يافتن جنازه يک فرد در مسير سمت چپ منبع آب اعلام شد . پس از انتقال فرد فوت شده ی عمليات پد داوودي دو تيم ( دربند و شيرپلا) به همراه تيم کوهستان آتش نشاني در ساعت ۱۹ به منطقه اعلام شده اعزام شده و در ساعت ۲۰ به محل مورد نظر دسترسي پيدا کردند. پس از انجام اقدامات اولیه توسط عوامل قضايي و پليس کوهستان فرد فوت شده در ساعت ۲۰:۲۰ به سمت پايين منتقل شده و در ساعت ۲۱:۴۰ تحويل پليس کوهستان شد .

نجاتگران حاضر در عملیات:

محمد رضا جعفري ،محمدرضا نصیری،آرين شکوري راد ،محسن صانعی ، حامد انهاري ،علیرضا کاربین آشتیانی ، جعفر کمال نیا ، میلاد دلیریان.

تشکر ویژه از عوامل ایستگاه ۶۴ آتش نشانی ، تیم کوهستان و عوامل پایگاه شیرپلا

حادثه سوم- تاريخ ٩٥/٠٣/١٥ ساعت ٣/٣٠ بامداد – مراجعه حضوری ، مورد جراحت سر و صورت

پيرو مراجعه حضوري اقايي ٢٠ ساله به پايگاه امداد و نجات كوهستان دربند كه در اثر ضرب و شتم مورد جراحت قرار گرفته و از نواحي فك ، لب بالا و پايين و پشت سر اسيب ديده بودند. در ابتدا اقدامات اوليه امدادي براي ايشان انجام و بعد از پانسمان اوليه از طريق هماهنگي با اورژانس اقدامات ثانويه درماني براي ايشان انجام و سپس با رضايت شخصي مرخص گرديدند.

نجاتگران حاضر در عمليات:

محمدرضا جعفري،پوريا كنجوري،مجتبي فلاح.

حادثه چهارم- مورخ ٩٥/٠٣/١٥ ساعت ٤/٣٠ بامداد – منطقه داراباد ، مورد گیرافتادگی

پيرو اطلاع رساني مركز كشيك استان تهران به مركز كشيك هلال احمر شميرانات در راستاي گرفتاري سه جوان در ارتفاعات داراباد (بام محك)، سريعا يك تيم پنج نفره از پايگاه امداد و نجات كوهستان دربند اعزام و بعد از رسيدن به منطقه و جستجو تيم متوجه شد كه افراد از طريق كوهنوردان حاضر در منطقه همراهي و به پايين انتقال داده شده بودند.

نجاتگران حاضر در عمليات:

محمدرضا جعفري، محمدرضا نصيري، پوريا كنجوري، مجتبي فلاح ، ارين شكوري راد.

حادثه پنجم- مورخ ۹۵٫۳٫۱۵ ساعت ۱۲ -منطقه دربند ، محدوده پد داودی مورد فوت

به دنبال اعلام پیدا شدن جسد فردی در محدوده پد داودی ، سه تیم از پایگاه های دربند ، توچال و گردنه قوچک به محل مورد نظر اعزام شدند.

منبع: کوه نامه

پاکوب

پاکوب

پاکوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ویدیوهای محبوب

Sorry. No data so far.

مطالب محبوب

Sorry. No data so far.

پاکوب در شبکه های اجتماعی
اینستاگرام پاکوب تلگرام پاکوب فیس بوک پاکوب
نوشته های تازه

SAPE ERROR: Не могу подключиться к серверу: dispenser-01.saperu.net/code.php?user=4ca4a8b516e35555f199ac692b348505&host=pakub.com&charset=UTF-8, type: file_get_contents

SAPE ERROR: Не могу подключиться к серверу: dispenser-02.saperu.net/code.php?user=4ca4a8b516e35555f199ac692b348505&host=pakub.com&charset=UTF-8, type: file_get_contents